Atrakcji co niemiara

O godzinie 16 na Rynku Wildeckim rozpocznie się V Jarmark Świąteczny. To dobra chwila dla tych, którzy pędzą na przedświąteczne zakupy, aby zatrzymać się i poczuć magię świąt.

To okazja, aby w spokoju napić się gorącej herbaty, spróbować potraw lokalnych mistrzów kuchni, posłuchać świątecznych melodii. Przewidziane są także atrakcje dla dzieci, nie wyklucza się obecności Mikołaja. Na stoiskach zagoszczą pluszaki, książki, piernikowe i szydełkowe chatki, ceramika, łańcuszki, bransoletki, celebrytki, kolczyki. plecaki, torby, dekoracje świąteczne. Nie zabraknie i coraz popularniejszych eko produktów (wśród nich wielorazowych bambusowych woreczków na owoce i warzywa). Fundacja Pomocy Zwierzętom „Kłębek” oferować będzie różne wyroby dla kotów, zbierać będzie także karmę dla tych wolno żyjących na Wildzie.  Zima tuż, tuż – zatem stanie na jarmarku stoisko z wełnianymi szalami, czapkami. Z kulinariów będzie można delektować się zupą, bigosem, grochówką, bezowymi limonkowymi choinkami, domowymi krówkami.  Na rynek zajedzie także specjalistyczny ambulans medyczny, zaprezentowany zostanie sprzęt konieczny do udzielenia pierwszej pomocy.  Organizatorzy zapraszają także mieszkańców innych dzielnic Poznania.

W związku z jarmarkiem   (w godz. 6-20)  zamknięty dla ruchu pojazdów (z wyjątkiem dojazdu do posesji) jest przyległy do Rynku Wildeckiego odcinek ul. Przemysłowej (od ul. Bergera do ul. 28 Czerwca 1956 r.), a od godz. 16 do czasu zakończenia imprezy i demontażu sceny (ok. 23) zamknięte będą powyższy odcinek ul. Przemysłowej oraz sam Rynek Wildecki. Miejski inżynier ruchu sugeruje objazd ul. Przemysłowej ulicami: Wierzbięcice, Żupańskiego i Spychalskiego.

Organizatorami jarmarku są: Rada Osiedla Wilda i Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie

https://www.facebook.com/radaosiedlawilda/photos/gm.2439587796299181/ zr2651135294942825/?type=3&theater

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*