Białoruś i Rosja łączą siły

Jak informuje serwis Onet.pl, służby Białorusi i Rosji połączą swoje wysiłki, by walczyć z „destrukcyjnym działaniem Zachodu”.

Szefowie Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego Białorusi i Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji wydali wspólne oświadczenie po spotkaniu w Witebsku: „SWR (Rosja) i KGB (Białoruś) w duchu tradycyjnie bratnich relacji porozumiały się o prowadzeniu wspólnych działań, mających na celu przeciwdziałanie destrukcyjnej działalności Zachodu, mającej na celu destabilizację sytuacji politycznej oraz społeczno-ekonomicznej na terenie państwa związkowego”

Według informacji płynących z agencji Interfax-Zachód w czasie spotkania szefowie służb specjalnych omówili „wyniki i perspektywy współdziałania w zakresie obrony interesów narodowych Rosji i Białorusi w warunkach agresywnej polityki USA i krajów Zachodu na kierunku rosyjskim i białoruskim”.

Jak można zaobserwować, obecny prezydent Białorusi nie ma zamiaru poddać się naciskom oraz działaniom państw tak zwanego „Zachodu”. Wyżej wymienione postanowienia są dość przewidywalną reakcją strony białoruskiej, która to w naturalny sposób poszukuje oparcia w wschodnim sąsiedzie, by utrzymać obecnie panujący układ polityczny. Aktualnie trudno również przewidzieć, jak i czy w ogóle wspomniane postanowienia wpłyną na zmianę sytuacji w kraju rządzonym przez Aleksandra Łukaszenkę.

Fot. https://www.pexels.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*