Biegiem na 100-lecie

W ramach 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego zaplanowano półmaraton, który został włączony do 12. PKO Poznańskiego Półmaratonu 2019. Odbędzie się on 14 kwietnia 2019, a zapisać się można  już dziś.

Jego trasa biegnie ulicami Poznania.  Start i meta na ul. Grunwaldzkiej na wysokości World Trade Center MTP. Na liście startowej jest już ok. 5000 zawodników. Wpisowe do 28 lutego wynosi 90 złotych (zgłoszenia 1-31 marca opłata 110 złotych, 1-11 kwietnia opłata 130 zł, zgłoszenia w dniach 12 i 13 kwietnia opłata 150 zł). Uniwersytet chce popularyzować bieganie jako najprostszą formę ruchu wśród studentów, pracowników oraz absolwentów szkół wyższych.

Organizatorem jest Międzyuczelniany Komitet ds. Obchodów 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego oraz Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. W biegu mogą uczestniczyć  studenci i doktoranci, pracownicy oraz absolwenci: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im E. Piaseckiego w Poznaniu. Półmaraton na 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego jest objęty regulaminem 12. PKO Poznańskiego Półmaratonu.

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*