biuletyn.pl

Portal samorządowy biuletyn.poznan.pl poszukuje współpracowników w charakterze dziennikarzy piszących o poznańskim samorządzie miejskim, samorządach pomocniczych, organizacjach pozarządowych. Oferta skierowana jest do osób interesujących się poznańskim samorządem, tym dużym i tym mniejszym, znającym miejskie sprawy.

Działamy od ponad 25 lat, najpierw jako czasopismo drukowane, później portal. Informujemy o: pracach Rady Miasta Poznania i jej komisji merytorycznych, działalności rad osiedli – samorządów pomocniczych, inicjatywach poznańskich organizacji pozarządowych. Publikujemy również teksty na temat przedsięwzięć i inwestycji w mieście o charakterze gospodarczym, kulturalnym, rozrywkowym, turystycznym i sportowym. Współpracujemy z uznanymi publicystami i felietonistami.

Wydawcą Biuletynu jest Wydawnictwo Miejskie Posnania, samorządowa instytucja kultury.

Poszukujemy współpracowników, którzy będą dla nas pisali m.in.:

– relacje z sesji Rady Miasta Poznania

– relacje z komisji merytorycznych Rady Miasta

– zapowiedzi i informacje o tym, co dzieje się na terenie poznańskich osiedli – samorządów pomocniczych

– teksty o inicjatywach i działaniach miejskich organizacji pozarządowych

– informacje o miastotwórczych projektach poznańskiego środowiska akademickiego

– rozmowy z ciekawymi ludźmi, którzy mają ciekawe pomysły dla mieszkańców Poznania

Jesteśmy także otwarci na inne propozycje tematów, które zgłoszą sami autorzy.

Czego wymagamy? Znajomości zasad funkcjonowania samorządu miejskiego: Rady Miasta, Prezydenta i jego zastępców, Urzędu Miasta, samorządów pomocniczych, w szczególności wiedzy dotyczącej zakresów kompetencji tych organów. Wiedzy o mieście i ludziach, zarówno z czasów nam współczesnych, jak też z przeszłości; tej niedalekiej oraz tej bardziej odległej. Umiejętności sprawnego i szybkiego pisania zróżnicowanych tekstów, w których trzeba połączyć sprawy merytoryczne z przystępną i zrozumiałą dla przeciętnego odbiorcy formą.

Co oferujemy? Wynagrodzenie za każdy autorski tekst oraz własnoręcznie wykonane fotografie. Współpracujemy na podstawie umowy o dzieło i przeniesienie autorskich praw majątkowych. Współpracownicy otrzymują także legitymacje prasowe.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: mateusz.malinowski@wm.poznan.pl Skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*