BLACK by Tomasz Tomkowiak

Do końca czerwca br. Młyńska12 w Poznaniu zaprasza na wystawę Tomasza Tomkowiaka zatytułowaną BLACK. Prezentowane przezeń  fotografie to nie tylko fascynująca podróż po zakamarkach estetycznej natury kobiety, ale także wyrafinowana lekcja tolerancji. Partnerem wystawy jest fundacja Omenaa Foundation.

T. Tomkowiak z wykształcenia jest filozofem, z zamiłowania podróżnikiem, ale jego największą pasją jest fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, głównie czarno-białych, projektach autorskich, a także w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude.  Publikuje w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, m. in. VIVA, COSMOPOLITAN, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC, KONTYNENTY, LAIF, DIGITAL PHOTOGRAPHER, DIGITAL CAMERA. Na stałe współpracuje z amerykańskimi magazynami, w tym z: FSHN, dla którego realizował sesję zdjęciową w Nowym Jorku, VOLO Magazine i VOLOGLAM. Jest laureatem międzynarodowych konkursów PX3 Prix de la Photographie Paris i International Photo Awards. W swoich fotograficznych podróżach najczęściej odwiedza Afrykę. Wielokrotnie wraca do Zanzibaru, który stał się jego drugim domem. W 2011 roku wydał pierwszy w Polsce  album fotograficzny o tym kraju.

Na wystawie BLACK zobaczymy prace wyłącznie czarno-białe, wyłącznie czarnych dziewcząt, które fotograf napotkał na swojej drodze.  Wszystkie zdjęcia powstały „przez przypadek”, bez budżetu, nie uczestniczyli w nich wizażyści, fryzjerzy, czy projektanci mody… – Chciałem realizować „fotografię” bez ozdobników, udowodnić sobie, że nie potrzebuję wyrafinowanych form z innych dziedzin sztuki, by zdjęcia miały przekaz i sens, by były odpowiedzią na moje zapotrzebowanie piękna. Chciałem, by wyjątkowość tych dziewcząt była autonomiczna, naturalna, niezależna od niczego więcej, jak tylko fotograficznego momentu – mówi T. Tomkowiak

Partnerem wystawy jest fundacja OMENAA FOUNDATION założona i prowadzona przez Omenę Mensah, dziennikarkę i prezenterkę telewizyjną, która z racji swojej egzotycznej urody w swoim życiu miewała różne doświadczenia związane z dyskryminacją. Dlatego teraz  promuje TOLERANCJĘ oraz postawy akceptujące i szanujące innych ludzi, bez względu na ich narodowość, wygląd, wyznanie, wiek, orientację seksualną.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*