Bracia zawładną sceną rapu?

28 października 2021 bracia Maciej i Paweł Kacperczykowie, wykonawcy alternatywni SBM Label, wydali nowy singiel „Kryzys Wieku Wczesnego”. Zapowiada on ich nowy album pod ty samym tytułem. Jak przyjęty został nowy utwór i skąd tu mowa o „katharsis młodych”?

Bracia Kacperczykowie od początku swojej twórczości zaskakiwali umiejętnością połączenia powagi z nutą ironii i humoru. Mimo iż to młody zespół na polskiej scenie rapu, to na swoim koncie ma już występy na jednych z większych polskich festiwali, czyli na Openerze i Organe Warsaw Festiwal.

Singiel „Kryzys Wieku Wczesnego” to zbiór rozmaitych emocji, a także głośno wypowiedzianych problemów, z jakimi borykamy się my – studenci, my – młodzi pracujący, ale także całe młode pokolenie. Od marginalnego kaca spowodowanego „smakiem białego fresco/gorszego niż piekło” (fragment piosenki „Kryzys Wieku Wczesnego” – Kacperczyk) po silną tęsknotę za młodością i miłością. Obecne czasy, przez wzgląd na wciąż trwająca pandemię, oferują nam emocjonalną „karuzelę” niestabilności. To o niej także mowa – o potędze tęsknoty i lęku.

„Po wielu nieudanych podejściach, napisaliśmy tę płytę w rok. Przez chwilę już sami nie wiedzieliśmy, kim jesteśmy, bo w końcu wcale nie tak łatwo muzykom alternatywnym odnaleźć się w rapowej wytwórni. Z czasem znaleźliśmy dla siebie miejsce w tym wszystkim i nagraliśmy szczerą płytę. ” – tak piszą o swojej płycie jej autorzy.” (www.sbmstore.pl).

Słuchanie nowego singla jest niczym dobra książka, z którą się utożsamiasz; jak rozmowa z przyjacielem, który poklepie cię po ramieniu, bo dzielicie te same problemy płynące z dzisiejszego świata. Chłopaki w doskonały sposób zbierają wszystko w lekko nostalgiczną piosenkę. „Jesteś duży, rozumiesz już wszystko, ale siebie nie pojmujesz” – śpiewają.

Czy uda się braciom wybić z nowym krążkiem? Czy ze swoimi tekstami zawładną sceną polskiego rapu alternatywnego? Pozostaje czekać na premierę płyty, która odbędzie się już  26.11.2021. Preorder można zamówić na Sbmstore.pl, a singla posłuchać w serwisach: Spotify oraz YouTube.

Kacperczyk,  singiel, preorder, bracia, „Kryzys Wieku Wczesnego”


Fot. fragment okładki płyty „Kryzys Wieku Wczesnego” https://www.facebook.com/photo/?fbid=304581861485050&set=a.164374005505837

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*