Bramki ABC na Ławicy

Bramki ABC są już na lotniskach Chopina oraz Modlin, w końcu nadszedł również czas na Ławicę. Czym tak naprawdę one są?

Służą samodzielnemu odprawieniu się pełnoletnim obywatelom państw Unii Europejskiej oraz strefy Schengen posiadającym paszport biometryczny.  Z bramek mogą korzystać także obywatele RP posiadający biometryczny dowód osobisty (z dowodu osobistego mogą korzystać obywatele RP na obszarze Unii Europejskiej oraz strefy Schengen natomiast poza tymi obszarami jest już potrzebny paszport biometryczny)

Bramki mają za zadanie usprawnić proces odprawy.  Dzięki nim będzie ona trwała do 30 sekund. Bramki są w 100 procentach  bezpieczne, gdyż połączone są z bazami danych Straży Granicznej, co pozwala wykryć czy podróżujący nie jest osobą poszukiwaną lub niebezpieczną. Dodatkowym plusem jest to, że korzystanie z bramek jest bardzo proste oraz intuicyjne.

Odprawa w bramce ABC krok po kroku:

Przygotuj dokument i podejdź do bramki z zieloną strzałką oznaczającą, że bramka jest gotowa do obsługi pasażera. Jeśli dokument jest w ochronnym etui, należy je zdjąć.

Przyłóż paszport do czytnika stroną ze zdjęciem, a dowód osobisty – rewersem. Przytrzymaj kilka sekund aż do pokazania się na ekranie strzałki i otwarcia drzwi bramki.

Wejdź do środka i stań na wyznaczonym miejscu. Twarz skieruj na skaner. Jeśli nosisz okulary i masz nakrycie głowy – zdejmij je.

Poczekaj aż dane uzyskane z dokumentu zostaną porównane z danymi optycznymi i elektronicznymi, zweryfikowane w bazach teleinformatycznych i sprawdzone w systemach.

Po pozytywnie zakończonej weryfikacji drzwi bramki otworzą się, co oznacza, że odprawa przebiegła pomyślnie i możesz kontynuować podróż.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*