Co zobaczymy przy ul. Tramwajowej 17?

Kolorowy, awangardowy, a może w stylu pop art – jaki będzie kolejny mural, który pojawi się niebawem na jednej ze ścian przy ulicy Tramwajowej w Nowym Centrum Łodzi? O tym zadecydują osoby, które od 4 do 17 września zagłosują na najbardziej oryginalną propozycję w konkursie Art Mural Challenge.

Od artystów z całej Polski spłynęło ponad 100 kreatywnych prac, z czego każda w inny sposób prezentuje wizję miasta Łódź. Na autora zwycięskiego projektu czekają nagrody, ufundowane przez pomysłodawcę i Mecenasa Art Mural Challenge firmę Profbud, finansującą całe przedsięwzięcie.

Nowy, przyciągający wzrok mural już na początku października dołączy do grona niemal 80 łódzkich street art’owych dzieł sztuki. Tym razem, za sprawą Art Mural Challenge, każdy może mieć wpływ na przestrzeń i kolor miasta Łódź. Do konkursu zgłosiło się kilkudziesięciu artystów z ponad 100 nieszablonowymi pomysłami. To, który z nich będzie miał szansę pojawić się na kamienicy przy ul. Tramwajowej, zależy od wyników internetowego głosowania.

Tą drogą zostanie wyłonionych 10 najlepszych projektów, spośród których jury w składzie delegata Biura Architektury Miasta, przedstawiciela Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, Krzysztofa Jankowskiego „Jankesa’’, firmy Profbud oraz przedstawiciela organizatora wybierze najlepszą pracę. Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec września.

Gratyfikacją dla zwycięzcy w konkursie będzie realizacja swojego dzieła przez zespół studentów z ASP na ścianie kamienicy przy ulicy Tramwajowej 17 w Łodzi. Nagrodą specjalną jest 10 000 zł, ufundowane przez mecenasa – firmę Profbud. Deweloper, finansujący całe przedsięwzięcie, realizuje swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową Osiedle Primo w Nowym Centrum Łodzi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*