Coś się kończy, coś się zaczyna!

Jesień widoczna gołym okiem! Złociste liście spadają z drzew, świat zmienia się na naszych oczach. Tak samo, jak przestrzeń wokół Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, zmienia się również nasza uczelniana rodzina. Dopiero co przywitaliśmy nowych kolegów, a już żegnamy kolejnych starszych.

Wielu z nich robi sobie w patio pamiątkowe zdjęcia, dumnie dzierżąc w rękach prace licencjackie lub magisterskie. Rozmawiałem z jedną z absolwentek. Kasia Jurecka (na zdjęciu z prawej) właśnie obroniła pracę magisterską. Dotyczyła ona   wizerunku psów i kotów w przekazach reklamowych. Poszło jej świetnie. Wszak nie każdy student broni się na 5! Temat wybrała ze względu na odwieczną miłość do czworonożnych przyjaciół człowieka.

Wszystkich pierwszorocznych studentów zapewne ucieszy wiadomość, że, według Kasi, pięć lat spędzonych na WNPID, było najlepszymi w jej życiu. Jaką radę chciałaby przekazać świeżo upieczonym studentom dziennikarstwa? Nie bać się podejmować nowych wyzwań!

Fot. Kamil Kiewel