Coś z przeszłości, coś z teraźniejszości

To będzie wyjątkowe spotkanie w Bibliotece Raczyńskich. Kiedy?  W poniedziałek 10 lipca o godzinie 18. Spotkanie poprowadzi Kalina Olejniczak.

Stańczyk, słynący z ciętego dowcipu błazen Jagiellonów,  ale przede wszystkim bystry obserwator rzeczywistości, komentujący wydarzenia, o których inni dworzanie nie chcieli lub nie mogli mówić. Jeden z symboli  myślenia o Polsce i zatroskania o losy narodu.  Co powiedziałby dziś? Tego nie wiemy, jednak  rolę szesnastowiecznego trefnisia  spróbował przejąć profesor Waldemar Łazuga.

Podczas spotkania wokół książki „Okiem Stańczyka” nie zabraknie z pewnością komentarzy  o czasach współczesnych, ale także analiz historii Polski i Wielkopolski w XIX wieku. W swoich felietonach profesor Łazuga przypomina także postaci, które, jak pisze,  „poznał z książek i archiwów. Z niektórymi spotkał się osobiście”. Będzie to więc spotkanie, w którym przeszłość  będzie przenikać się z teraźniejszością, a merytoryczny  komentarz  wygłaszany zostanie z błyskotliwością na miarę Stańczyka.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*