Czas BBP jeszcze nie nadszedł

Legia wygrała. Brawo Biofarm Basket Poznań! Niezwykłych emocji dostarczyli koszykarze obydwóch drużyn w rozegranych w sobotę /70:63 dla Legii/ i niedzielę meczach play-off w 1. lidze koszykówki męskiej.

Szczególnie mecz niedzielny miał przebieg pełen dramaturgii. W ciągu 3. kwart, w trakcie których zespół Biofarm Basket Poznań prowadził wyraźnie, w pewnym momencie nawet różnicą 16 punktów, nagle wszystko się zacięło i w ciągu niespełna 3 minut 4. kwarty Legia zdobyła kolejno 14 punktów i w 7’ 15” wyszła na prowadzenie 54:53. Zawodnicy gospodarzy przełamali wreszcie swą niemoc i od stanu 56:53 dla zespołu gości, rozpoczął się mozolny pościg, za uciekającą Legią. Niewiele brakowało, a sensacja stałaby się faktem, bowiem 10 sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, przy stanie 67:68, M. Bręk egzekwował dwa rzuty wolne. Trafił tylko jeden, doprowadzając do remisu 68:68. W ostatniej akcji tej części gry zawodnicy Legii oddali niecelny rzut i o losach spotkania zadecydowała dogrywka. Tutaj minimalnie lepsi byli zawodnicy stołeczni, wygrywając ostatecznie 82:77 i całą rywalizację 3:1.

Biofarm Basket Poznań wstydu nie przyniósł, a swoją postawą zasłużył na wielkie uznanie. Czas BBP jeszcze nie nadszedł, ale sposób realizacji programu Basket Junior przebiega rewelacyjnie. Podobnie jak rewelacyjne zawody w niedzielę w drużynie poznańskiej rozegrał J. Fiszer, zdobywca 26 punktów, a wiele z nich w decydujących momentach meczu. Należy również dodać, że na skutek kontuzji doznanej w sobotnim meczu, nie mógł wystąpić czołowy snajper Biofarm Basketu Poznań F. Struski.

W sobotnim i niedzielnym meczu punkty zdobyli:

Biofarm Basket Poznań – Legia Warszawa 63 : 70 (15:18, 15:20, 18:19, 15:13)

BBP: Bręk 18, Smorawiński 17, Wieloch 9, Metelski 7, Migała 5, Fiszer 5, Struski 2, Kurpisz 0, Ryżek 0, Gruszczyński 0, Frąckowiak 0

Legia: Andrzejewski 13, Pacocha 12, Linowski 9, Robak 9, Aleksandrowicz 8, Wilczek Ł. 7, Malewski 5, Sulima 3, Wilczek M. 2, Kukiełka 2

Biofarm Basket Poznań – Legia Warszawa 77 : 82 (24:14, 16:18, 13:10, 15:26, 9:12)

BBP: Fiszer 26, Metelski 13, Bręk 11, Wieloch 7, Smorawiński 6, Kurpisz 5, Migała 4, Frąckowiak 0, Ryżek 0,

Legia: Aleksandrowicz 17, Linowski 13, Andrzejewski 12, Malewski 12, Kukiełka 7, Robak 7, Wilczek Ł. 6, Pacocha 5, Sulima 3.