Czas wyboru. Zapraszamy na Morasko

Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu ma bogatą ofertę dla maturzystów. Nie brakuje kierunków szczególnie dla osób o zainteresowaniach humanistycznych, które w przyszłości będą chciały realizować się w branży dziennikarskiej, PR, marketingu.

Ale coś dla siebie znajdą też ci, którzy myślą o sobie w kontekście dyplomacji, polityki międzynarodowej albo państwowych służb oraz administracji publicznej. Uczelnia idzie z duchem czasu.

Edukację na WNPiD można zacząć od studiów licencjackich. Na tym etapie uczelnia zapewnia kształcenie na takich kierunkach jak: bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologia, stosunki międzynarodowe (również w języku angielskim) i zarządzanie państwem.

Opcje na studia licencjackie:

Bezpieczeństwo narodowe to dobra opcja dla tych, którzy chcą pełnić w przyszłości odpowiedzialną służbę. Wybierając ten kierunek, będziesz przygotowywać się do pracy w służbach specjalnych, inspekcjach czy strażach. Dowiesz się wiele z zakresu militarnych i pozamilitarnych zagrożeń występujących we współczesnym świecie. A później będziesz mógł dbać bezpieczeństwo swoje i innych.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna: jeśli tworzysz materiały w sieci, chcesz być dziennikarzem albo zająć się czymś z zakresu marketingu online, reklamy czy public relations to kierunek dla ciebie! Dziennikarstwo wciąż ewoluuje, WNPiD ma tego świadomość, tam czekają cię zajęcia w pracowniach: prasowej, radiowej, telewizyjnej. Zgłębisz też wiedzę z zakresu PR, marketingu i reklamy, by być elastycznym na zmieniającym się, wymagającym rynku pracy.

Politologia: interesują cię newsy z kraju i ze świata, co dzieje się na Wiejskiej, a co dociera z Białego Domu? Może masz potrzebę, by zaangażować się w aktywizm społeczny i działać w ramach społeczeństwa obywatelskiego?  Jeśli tak, to politologia jest kierunkiem dla ciebie. Teoria to jedno, przede wszystkim będziesz mógł realnie myśleć o pracy w marketingu politycznym czy zrobieniu… kariery politycznej.

Stosunki międzynarodowe: świat to globalna wioska, jest coraz mniejszy. Decydując się na ten kierunek, poznasz kultury, obyczaje i tradycje całego globu.

Zarządzanie państwem: praca w urzędzie, już teraz czujesz, że to twoje powołanie? Jeśli tak, ten kierunek pozwoli ci wdrożyć się w to, jak trzeba wykonywać obowiązki zawodowe w administracji rządowej, samorządowej i  innych instytucjach. To jedyne studia dualne UAM. 3 dni zajęć i 2 dni praktyk.

Pamiętaj, że dostępne są studia w języku angielskim – dziennikarstwo i stosunki międzynarodowe oraz Zarządzanie państwem po studiach I stopnia.

Studia magisterskie – wybory:

Po skończeniu licencjatu będziesz miał szansę, by w kolejnych dwóch latach uzyskać tytuł magistra. Szczególnie ciekawe są propozycje dla studiujących wcześniej dziennikarstwo. Produkcja audiowizualna pozwoli ci na wdrażanie się w tworzenie ciekawych materiałów, będziesz miał do dyspozycji nowoczesny sprzęt. Nowe media w komunikacji to kolejny kierunek, który na etapie studiów magisterskich może wydawać się interesujący. To połączenie nauk społecznych, nowych technologii i sztuki użytkowej. Twój program studiów oparty będzie na realizacji nowatorskich zadań, w ramach ćwiczeń i projektów wdrożeniowych. To nowość!

Bezpieczeństwo narodowe, dziennikarstwo czy politologia to kierunki, na których w ramach „magisterki” będziesz nabierał doświadczenia, kontynuując np. pracę w pracowniach w przypadku dziennikarstwa, natomiast stosunki międzynarodowe pozwolą ci poznawać ciekawe kierunki świata na specjalnościach takich jak Bliski Wschód i Azja Południowo-Wschodnia.

Więcej informacji na stronie: https://wnpid.amu.edu.pl/dla-kandydata

Fot. Archiwum Sic!