Czy mazanki się mażą?

Wakacje i sezon urlopowy już za progiem, a my zachęcamy do literackich podróży, odpoczynku z dobrą książką, śmiałych wypraw ku nieznanym gatunkom i twórcom.

Może warto sięgnąć po te tytuły, które od dawna planowaliśmy przeczytać, ale nie było kiedy? Lub wybrać się w podróż do mniej oczywistych literackich krain – sięgnąć po książki twórców afrykańskich, bałkańskich czy azjatyckich? Przy planowaniu wizyt w Bibliotece Raczyńskich warto pamiętać, że w soboty lipca i sierpnia  gmach główny (w tym Biblioteka dla dzieci) oraz Filia Naramowicka i Filia Wildecka będą zamknięte. 

Dzieci w wieku 6-12 i ich rodziców  zapraszamy w fascynującą wyprawę do świata muzyki. Tegoroczne CZYTATY NA PIĘCIOLINII zaczynamy w energetycznych folkowych rytmach. Czy kozioł czarny meczy, a mazanki się mażą? Jak znaleźć w sobie biały głos? Od 28 czerwca można zapisywać się na Czytatowe spotkanie, które odbędzie się 10 lipca. Więcej informacji o projekcja na stronie:  http://www.bracz.edu.pl/event/czytaty-na-pieciolinii-raz-na-ludowo/

W podróż do świata sztuki zaprasza z kolei Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny. Wirtualne zwiedzanie, które odbędzie się w środę 30 czerwca o godzinie 16 będzie poświęcone związkom refleksji nad sztuką. Jakie malarstwo doceniała poetka? Za co podziwiała artystów? Zapraszamy do obejrzenia transmisji na fanpage’u Mieszkanie-Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny.

Wakacje to także sezon urlopowy, a jak urlop to długie, leniwe poranki bez budzika i pośpiechu. W środę 7 lipca o godz. 10, przy porannej kawie w naszym bibliotecznym studio,  spotkamy się z Zofią Turowską, dziennikarką i biografistką. Tematem rozmowy będzie m.in. książka „Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet”, w której autorka z wyczuciem porusza to, co prywatne, jednocześnie próbując uchwycić fenomen poetki.  Rozmowa będzie ciekawym dopełnieniem wiedzy i poznaniem nowych kontekstów popularnego serialu o Osieckiej. Spotkanie w ramach Porannika książkowego będzie transmitowane na żywo na fanpage’u Biblioteki Raczyńskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*