Dach z poduszek wnet na Rynku Łazarskim

Przebudowa Rynku Łazarskiego wkracza w kulminacyjny etap. Na placu stoi już stelaż, kolejnym etapem jest montowanie unikatowego dachu z innowacyjnej folii ETFE. Jest ona lekka, elastyczna, niepalna, posiada wysoką wytrzymałość, podlega recyklingowi.

Dach nad targowiskiem składać się będzie z dwóch poduszek jednokomorowych, zostaną one oparte na 26 stalowych słupach. Obydwie poduszki będą połączone w jedną całość i zasilane powietrzem. – Przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu jest doskonałym przykładem na to, że w dobie światowej pandemii, przy zachowaniu restrykcyjnych ograniczeń wynikających zarówno z samej epidemii, jak i przepisów zamówień publicznych, można z korzyścią dla społeczeństwa i zgodnie z założeniami realizować pełną wyzwań budowę w centrum miasta – mówi Piotr Subczak, dyrektor obszaru Budownictwa Inżynieryjnego Wrocław – Poznań, budowlana spółka Skanska.

W ramach projektu oprócz zadaszonego targowiska, wymieniona zostaje nawierzchnia, nastąpi poszerzenie chodników, planowane jest także zwiększenie liczby drzew i zieleni w pobliżu placu. Na Rynku Łazarskim pojawią się także przestrzeń na kawiarniane ogródki, fontanna oraz miejsce zabaw dla dzieci. Dzięki tej renowacji, Łazarz i jego mieszkańcy zyskają nowoczesne miejsce do spędzania czasu i zrobienia zakupów. Zakończenie prac zaplanowane jest na sierpień 2021.

Fot. Michał Pawełczak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*