Dbajmy o siebie wzajemnie

Szanowni Państwo Pracownicy,
Drogie Studentki i Drodzy Studenci!

Rozpoczynamy zajęcia dydaktyczne, w większości w formie zdalnej. To jedyna możliwa decyzja w sytuacji, gdy pobity został kolejny smutny rekord liczby zakażeń. W sobotę Poznań prawdopodobnie znajdzie się w tzw. czerwonej strefie. Pracownicy służby zdrowia z wielką ofiarnością walczą z epidemią, ale ich możliwości są ograniczone – Polska była przygotowana na zakażenia na poziomie 2 tysięcy dziennie.

Wszyscy czujemy niepokój, wszyscy czujemy się bezradni. Niemal codziennie dowiadujemy się o zakażeniu koleżanki, przyjaciela, kogoś z rodziny, sąsiada – także na uniwersytecie co dzień pojawiają się nowe przypadki. Reagujemy na nie błyskawicznie: delegując wybranych pracowników do pracy zdalnej, zamykając poszczególne jednostki i biura. Oczywiście, wszystkim nam utrudnia to pracę i naukę, podobnie jak cały szereg zaleceń i restrykcji, wprowadzanych w komunikacie Rektora z 5 października (postanowiłam przedłużyć ich obowiązywanie do końca października). Pracowników administracji proszę także o przestrzeganie obostrzeń wynikających z komunikatu Kanclerza z dnia 28 września br. Wszystkie te działania to kwestia naszej odpowiedzialności za siebie i innych.

Niewiele możemy zrobić w walce z wirusem, ale jednak coś możemy: nośmy maseczki, zachowujmy dystans dwóch metrów, dezynfekujmy ręce. Informujmy administrację budynków o naszej obecności – w trosce o to, byśmy jak najszybciej mogli przekazywać Państwu informację o ewentualnym zagrożeniu. Ograniczajmy spotkania, także te towarzyskie. Stosowanie tych zaleceń jest jedyną powszechnie dostępną bronią w walce z koronawirusem, a równocześnie wyrazem troski o innych.

Dbajmy o siebie wzajemnie, bo w trudnych czasach wzajemna życzliwość, pomoc i uśmiech – nawet spod maseczki – mają wartość nie do przecenienia.

Prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska
Rektor

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*