Dla kierowców i pasażerów

Interaktywne centrum bezpieczeństwa Skody to jedyne takie miejsce w Polsce. Można tam na własnym ciele doświadczyć  symulacji dachowania, zderzenia, a także dowiedzieć się wszystkiego na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Interaktywna wystawa znajduje się w Poznaniu w centrum 425 (ul. Głogowska).  Jest obsługiwana zarówno przez animatorów, jak i trenerów doskonalenia techniki jazdy. Skoda Auto Lab zostało stworzone z myślą o wszystkich uczestnikach ruchu drogowego. Od kilku lat przyjeżdżają tam wycieczki z całego kraju, jak i zza granicy.

Wystawa dzieli się na cztery części: Bezpiecznej jazdy, gdzie dowiemy się, jaka jest odpowiednia pozycja za kierownicą, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę i co powinien posiadać rowerzysta, aby być bezpiecznym. Druga strefa to technologia: w niej znajdziemy przepołowioną Skodę Fabię, informacje dotyczące strefy zgniotu w samochodzie oraz dokładnego działania poduszek bezpieczeństwa i miejsc, gdzie one się znajdują. Kolejna strefa to Eko: w niej przeżyjemy symulację interaktywnego wypadku, dowiemy się, jak działa DSG, czy system start-stop. Ostatnia  to strefa bezpieczeństwa: tutaj doświadczymy na własnym ciele symulacji dachowania i zderzenia. Odświeżymy pamięć na temat pierwszej pomocy i dowiemy się czegoś o testach ADAC.

Jedną z najważniejszych misji Skoda Auto Lab jest uświadomienie kierowcom i pasażerom, jak ważne są pasy bezpieczeństwa w samochodzie. Bardzo często zdarza się, że część wypadków mogłaby nie skończyć się tragicznie, gdyby wszyscy pamiętali o zapięciu pasów. Jednym z eksponatów jest również waga przeciążeniowa, na której możemy się przekonać, z jaką siłą oddziałujemy przy nie zapiętych pasach np. na osobę, która jedzie na fotelu przed nami.

Skoda Auto Lab jest czynne od wtorku do niedzieli, w godzinach 10-18. Zwiedzanie wystawy trwa około 1,5 godziny i nie ma ograniczenia wiekowego. Jest dostosowana zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych uczestników ruchu drogowego. Warto się tam wybrać również, jeśli mamy zostać wkrótce kierowcami, na pewno dostaniemy wiele interesujących wskazówek.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*