Dla wszystkich – małych i dużych

31. Finał WOŚP zagra już w tę w niedzielę. Wolontariusze będą kwestować na ulicach miast, miasteczek, wiosek. W Polsce i wielu krajach. Odbędą się tysiące wydarzeń – mniejszych i większych. Każde z nich jest ważne.

Szukasz puszki stacjonarnej? Sprawdź naszą mapę puszek! Oczywiście, sposobów na wsparcie celu Finału jest więcej! Zbiórki internetowe, sklepy stacjonarne, piekarnie. Wszystkie formy wsparcia znajdziesz TU

Tegorocznym hasłem jest „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich — małych i dużych”, a cel to wyposażenie laboratoriów w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, które mogą doprowadzić do sepsy. Szybsza diagnostyka to lepsza terapia sepsy poprzez sprawne wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Po raz pierwszy w historii, sprzęt kupiony przez WOŚP posłuży pacjentom z różnych grup wiekowych. Sepsa jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, w diagnostyce każda minuta jest ważna, dlatego też chcemy wesprzeć laboratoria w maksymalnym skróceniu czasu oczekiwania na wyniki badań. Więcej informacji o sepsie i sprzęcie, który chcemy kupić, znajdziesz TU.

Fot. ilustracyjne – Marcin Michon https://www.wosp.org.pl/aktualnosci

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*