Dlatego warto odwiedzić Pragę

Aby poszerzać swoje horyzonty, należy zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowe miejsca. W dzisiejszych czasach mamy ogromne możliwości podróżowania. Dlaczego na przykład zamiast do Rzymu, Paryża, albo Amsterdamu warto udać się na południe, do stolicy Czech?

Praga to miasto z długą historią. Sięga ona  800 roku, kiedy to władcy z dynastii Przemyślidów usytuowali dwie warowne osady: Zamek Praski i Wyszehrad. Dzięki temu, tak wiele jest tutaj zabytków i interesujących miejsc. Warto zobaczyć niezliczone mosty, budowane w przeróżnych stylach architektonicznych, zwłaszcza Most Karola, Stare Miasto nad Wełtawą, Hradczany z zamkiem i katedrą, Małą Stranę z tak zróżnicowaną i urokliwą architekturą, zegar astronomiczny Orloj (z początku XV wieku) na ścianie Ratusza Staromiejskiego, jeden z niewielu tego rodzaju na świecie. Miasto jest bardzo zadbane i ze świecą szukać tutaj nieestetycznych miejsc.

Do Pragi mamy niedaleko. Dojazd z Poznania autobusem zajmuje 7 godzin, a koszty weekendowej wycieczki są relatywnie niskie, jeżeli spojrzymy na to, co otrzymujemy w zamian. Bardzo łatwo w Czechach porozumiesz się także po angielsku, ale śmiało możesz rozmawiać i po polsku.

Fot. Marcin Hoffmann

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*