Do dzisiaj 200 PLN

Organizatorzy Ostróda Reggae Festival zapraszają na Green Stage, główną scenę DJ’sko-producencką,  na sety dwóch ważnych postaci polskiej sceny reggae/dub oraz występ młodej gwardii z Olsztyna. Do dzisiaj karnety kosztują 200 PLN. Festiwal odbędzie się 10-13 sierpnia.

RAS BASS (Polska). Znany polski propagator jamajskich wibracji podzieli się z nami muzycznymi perłami ze swojej słynnej winylowej kolekcji. Na pewno poczujesz się jak na Karaibach! Naprawdę nazywa się Bartosz Ressel i pochodzi z Łodzi. Jest selektorem, dystrybutorem, organizatorem, promotorem i kolekcjonerem ciężkich basowych brzmień z Jamajki. W 2001 roku pod pseudonimem Ras Ba zaczął grać pierwsze imprezy. Rok później powstał Ras Bass Sound System. Do 2009 Ras Ba zagrał i zorganizował wiele imprez na terenie Polski. Współtworzył scenę reggae w słynnym łódzkim klubie Forum Fabricum i jazzowym klubie Jazzga. W Krakowie działał m.in. z Krzysztoforami, Kawiarnią Naukową, Roentgenem. Miał przyjemność współpracy z czołówką polskich artystów reggae. Organizował trasę U-Brown’a w Polsce. Obecnie grywa głównie poza granicami kraju. Na jego setach można było potańczyć w Kingston, Londynie, Kopenhadze czy Leicester. W 2005 roku otworzył internetowy sklep z płytami winylowymi Rasbass.com. Od 2004 regularnie jeździ na Jamajkę, dzięki czemu poznał wielu miejscowych artystów i zgromadził największą w Polsce kolekcję pierwszych wydań jamajskich winyli.

MACK (Polska).  Jego muzyczne wyczucie potwierdza globalny sukces wydawnictw stworzonej przez niego wytwórni Moonshine Recordings. Dub Club w Trójmieście, ścisła współpraca z Radikal Guru – polska basowa scena zawdzięcza mu wiele. Trójmiejski DJ i promotor, który od ponad dekady działa aktywnie na polskiej undergroundowej scenie muzyki elektronicznej. Od 2007 roku prowadzi skupiający się na basowej muzyce sklep płytowy Mash-up Records. W 2009 roku założył wytwórnię Moonshine Recordings, która między innymi za sprawą wydawnictw takich artystów jak Radikal Guru, RSD, DJ Madd czy 6Blocc zyskała spore uznanie na całym świecie. Katalog labelu liczy już ponad 50 wydawnictw winylowych z udziałem producentów i wokalistów z najodleglejszych zakątków globu, jak Nowa Zelandia, Australia, Brazylia czy USA. Od tego roku wspólnie z Radikal Guru nadaje comiesięczną audycję radiową na falach Sub Fm. Jest winylowym maniakiem z ciężką torbą pełną świeżych produkcji i ekskluzywnych dubplate’ów. Jego sety DJ’skie to mieszanka ciężkiego basu, połamanych beatów i jamajskich brzmień.

LONELY TREE SOUNDSYSTEM FEAT. SKANK RANGER (Polska). Skupiają się na wszelkich aspektach muzyki reggae, od ciekawych selekcji po własne riddimy i wokale. Niedawno wydali pierwszy album i zaprezentują go w swoim secie. Założycielami tej ekipy i jej trzonem są nawijacz Gorzki aka Binx oraz producent i selektor Paidah. Jak piszą o sobie: “Początek kolektywu miał miejsce na peryferiach leśnego królestwa Pieczewa i Jarot, pod sławetnym Samotnym Drzewem, w 2013 roku”. Do soundsystemu dołączył kolektyw przyjaciół: Sender (producent, dubmaster i selektor), Snaku aka Sieniak (nawijacz i grafik), Bęben (perkusjonista i etniczny instrumentalista). Na początku tego roku wydali swoją pierwszą płytę „Natura Rerum”. Skank Ranger jest producentem z Olsztyna, czerpiącym z muzyki jamajskiej wszystko, co najlepsze. Wcześniej grał w zespołach Skauci oraz Soul Pistols. Wsparty saksofonem wystąpi jako gość Lonely Tree prezentując swoje produkcje, w tym reggae wersję punkowego klasyka Post Regiment „Kolory”.

Bilety: http://www.ostrodareggae.com/bilety

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*