Nie wahaj się. Zadzwoń

Fundacja Sexed.pl otworzyła linię telefoniczną w celu pomocy ofiarom przemocy na tle seksualnym.

25 listopada, w Międzynarodowym Dniu Eliminacji Przemocy wobec Kobiet, ruszyła kampania Sexed.pl przeciwko przemocy w intymnych relacjach. Fundacja opublikowała w sieci trzy krótkometrażowe filmy. W głównych rolach występują znani aktorzy, m. in. Julia Wieniawa, Jakub Gierszał czy Tomasz Włosok. W ramach kampanii, otwarto linię POMOC (nr tel. 720 720 020), gdzie będzie można otrzymać porady dotyczące odpowiedniego reagowania na próby gwałtu w związkach.

Fundacja Sexed.pl działa online już jakiś czas i spełnia ważną misję. Jest nią rozwijanie wiedzy o seksie, przełamywanie rozmaitych stereotypów dotyczących edukacji seksualnej. Także edukowanie nt. przemocy fizycznej i psychicznej na tle seksualnym oraz jej zapobieganie.

Wiele dziewczyn i kobiet uwikłanych w toksyczne relacje, boi się podjąć racjonalne działania i szukać pomocy u innych. Zaślepione miłością i nadzieją na zmianę, godzą się na brutalne traktowanie ze strony partnera. Kampania ma na celu przede wszystkim uświadomić, jak ogromny jest to problem i do czego doprowadza. Każda z nas ma szansę przeciwstawienia się i walki o wolność.

Z artykułu opublikowanego na portalu „Oko.press” dowiadujemy się, że niemal 90% Polek doświadczyło jakiejkolwiek formy przemocy seksualnej: molestowanie seksualne, niechciana aktywność seksualna czy próba gwałtu. Najbardziej przerażającym jest fakt, że ok. 92% z nich nie zgłosiło tego policji. Trafnym będzie stwierdzenie, że kobiety milczą ze strachu i wstydu, a być może nadziei na realną pomoc.

Jeden z filmów kampanii podsumowują słowa: „W życiu trudniej poradzić sobie z przemocą niż w filmie, dlatego jeśli jej doświadczasz lub jesteś jej świadkiem, skontaktuj się z ludźmi, którzy ci pomogą”. Sexed.pl zwraca uwagę, że osoby będące świadkami przemocy seksualnej także powinny reagować na to zjawisko i nie pozostawiać jego ofiar samych sobie. Pozwólmy sobie pomóc, a będziemy szczęśliwe!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*