Dwa główne cele

W ciągu ostatnich dwóch lat zaliczyli dwa awanse. Aktualnie grają w 4. lidze. Z 10 punktami i 3 wygranymi meczami zajmują przedostatnie, 17. miejsce w tabeli.

Historia klubu sięga 1965 roku, kiedy to Marian Rogowski rozpoczął działalność młodzieżowego klubu piłkarskiego,przy Technikum Przemysłu Spożywczego w Poznaniu. Od 2008 roku funkcjonuje pod nazwą Oświatowe Towarzystwo Przyjaciół Sportu Winogrady. Głównym założeniem jest szkolenie młodzieży, a w przeszłości w drużynach juniorskich grał między innymi reprezentant Polski Bartosz Bereszyński. Klub działa w myśl zasady „Sport łączy ­­­- wzbudza miłość, wyklucza nienawiść”.

Pod względem organizacyjnym stoi on na bardzo wysokim poziomie i z roku na rok się rozwija. Prezesem jest 39-krotny reprezentant Polski i król strzelców Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie, Andrzej Juskowiak. Były zawodnik Lecha Poznań mocno angażuje się w działalność klubu. Jeżeli tylko może, bywa na meczach domowych, a przede wszystkim wspiera go w każdej sytuacji. Boisko posiada oświetlenie, co nie jest często spotykane nawet w wyższych ligach. Dzięki temu możliwe jest prowadzanie treningów po zmroku. TPS Winogrady posiada 7 drużyn młodzieżowych, najmłodsza grupa to roczniki 2012-2013. Wielu zawodników obecnej kadry zaczynało swoją przygodę właśnie w ekipach juniorskich.

Skład zespołu to mieszanka młodzieży z rutyną, a jak przyznaje sam trener, są to zawodnicy, którzy chętnie pracują na treningach i chcą się wiele nauczyć. Do tego atmosfera w szatni jest wyśmienita, co wpływa na coraz lepsze wyniki. Drużna swoje mecze rozgrywa na osiedlu Wichrowe Wzgórze. Klub może pochwalić się jedną z największych frekwencji na trybunach wśród wszystkich ekip w lidze. Wpływ na to ma m. in. darmowy wstęp, każdy może wejść na stadion i obejrzeć mecz. TPS Winogrady ma dwa główne cele na resztę sezonu­­ – utrzymać się w 4. lidze oraz tracić mniej bramek.

 Zdjęcie: Mateusz Kmiecik

­

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*