Talentiada i turniej – emocjonujące

Narodowy Dzień Tenisa (5 września 2020) na kortach AZS przy ul. Nowowiejskiego w Poznaniu pozostaną w dobrej pamięci licznych jego uczestników. Organizatorzy, z Krystyną i Jackiem Muzolf na czele, zadbali o różnorodność atrakcji i nagród.
Najmłodsi adepci tenisa rywalizowali w eliminacji Talentiady. Do rywalizacji stanęło 12 drużyn. Gościem honorowym był Wojtek Fibak. Jak zawsze życzliwy, uśmiechnięty, ze swadą opowiadał o swojej ukochanej dyscyplinie sportu. Była też okazja do spotkania i rozmowy z Bogną Gąsiorek, żona legendarnego tenisisty Wiesława Gąsiorka. Goście specjalni Zuza Kubacha i Piotr Matuszewski członkowie Lotos PZT Team, zaliczający się obecnie do tenisowej czołówki Polski, zagrali mecz pokazowy, który komentował W. Fibak.
Równolegle odbywał się losowany Turniej Deblowy Pań 55+. Emocji było sporo. W finale Ala Przybylska i Ela Majchrowicz-Piechocka pokonały Jolę Kapuścińską i Małgosię Masłowską.
Na zdjęciu: mali tenisiści ze Sportoteki w Puszczykowie z trenerem Janem Serafiniakiem.
Więcej na stronie:   https://www.facebook.com/azstenis
Fot. Andrzej Piechocki

1 Komentarz do Talentiada i turniej – emocjonujące

  1. Poznań miasto tenisa – W.Fibak człowiek wielkiej kultury, nie tylko sportowiec rozsławiający kraj z dala od niego, kiedyś oprowadzał Roberta De Niro po Warszawie w czasach mobilizacji Solidarności.

    Oby naszym szło jak najlepiej, po odejściu Radwańskiej nie jest chyba źle – Hurkacz, Majchrzak, Linette. Oni mogą wiele radości nam dać. Janowicz się spalił, jego taka napuszoność za mocno dała o sobie znać. Ale są nowi, warto oglądać US Open.

    Szkoda że nie udało się namówić na parę słów Pana W. Fibaka, byłby to materiał ekskluzywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*