EYBL U17 – Dywizja I od dzisiaj we Wrześni

Po uwieńczonym olbrzymim sukcesem organizacyjnym i sportowym pierwszym (zorganizowanym dokładnie rok temu – 25.01.2018) turnieju EYBL (European Yuoth Basketball League)  w Suchym Lesie, pora na kolejny sprawdzian umiejętności organizacyjnych, a mamy nadzieję, również sportowych. Tym razem we Wrześni.

W dniach 25-27 stycznia 2019 odbędzie się Turniej EYBL U17 – Dywizja I. Ma on charakter międzynarodowy, bo taka była jego geneza powstania.  W  turnieju organizowanym we Wrześni wspólnie z miastem Września przy współudziale marszałka województwa wielkopolskiego, Starostwa Powiatu we Wrześni oraz Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni, wystąpią zespoły z: Rosji, Włoch, Białorusi, Litwy, Łotwy, Ukrainy oraz Polski. Miejscem rozgrywanych spotkań będzie sala sportowa Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrześni (ul. Słowackiego 41).

Zgodnie z systemem rozgrywek, każda z 16 drużyn w Dywizji 1 (jest jeszcze nieco słabsza Dywizja 2) podczas trzech  turniejów rozegra w sumie 15 meczów w sezonie (po 5 podczas każdego turnieju). 6 najlepszych drużyn po 15 meczach, a także najlepsza drużyna z Dywizji 2 oraz z Dywizji Centralnej (centralna i południowa Europa) rozegra w Rydze w dniach 18-21 kwietnia superfinał o zwycięstwo w całej lidze w sezonie 2018/19. Po rozegranym w listopadzie turnieju w litewskiej Kłajpedzie z bilansem 3 zwycięstw i 2 porażek zajmujemy 6 miejsce.

Na to święto koszykówki młodzieżowej serdecznie zapraszają burmistrz Wrześni oraz Biofarm Basket Poznań. Pełna hala to również świadectwo naszej aprobaty tego pomysłu – sportowego zbliżenia młodzieży z Europy.