Fantazje, sceny i arabeski

Poznański Teatr Muzyczny zaprasza na KONCERT FINAŁOWY FESTIWALU POLSKIEGO RADIA CHOPIN, który  odbędzie się 25 listopada 2018 o godz. 18 w Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 (budynek Collegium Da Vinci). W programie: fortepianowe fantazje, sceny i arabeski w wykonaniu pianisty Huberta Rutkowskiego.

H. Rutkowski jest laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów, takich jak Konkurs Chopinowski w Hanowerze (nagroda główna 2007), 52. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Marii Canals w Barcelonie (wyróżnienie Medalla per Unanimitat  2006), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Warszawie (I nagroda 2000), Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Wilnie (III nagroda 1999).  Artysta dokonał pierwszego w historii nagrania dzieł fortepianowych Juliana Fontany  przyjaciela i ucznia Fryderyka Chopina. W Roku Chopinowskim 2010 artysta utrwalił kompozycje uczniów Chopina  na fortepian solo (Pupils of Chopin, NAXOS) i koncerty fortepianowe Thomasa D. Tellefsena i Carla Filtscha z Polską Orkiestrą Radiową pod dyrekcją Łukasza Borowicza (CD Accord), w roku 2018 ukazała się jego płyta z utworami Fryderyka Chopina na fortepianie Pleyela (1847) dla wytwórni Piano Classics.

Pianista występuje z renomowanymi artystami i dyrygentami, takimi jak Lilya Zilberstein, Alexei Lubimov, Łukasz Borowicz, Martin Haselböck, Jamie Phillips czy José Maria Florencio. Hubert Rutkowski jest dyrektorem artystycznym Chopin Festival w Hamburgu, jak również inicjatorem i dyrektorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Teodora Leszetyckiego w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. Podczas koncertu artysta przedstawi światowe prawykonanie kompozycji Pawła Mykietyna zamówionej przez Polskie Radio Chopin.

Fot. www.hubertrutkowski.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*