Finał Ligi Europy ponownie w Polsce!

UEFA potwierdziła, że finał Ligi Europy zostanie rozegrany w Polsce. Wcześniej Warszawa, za 2 lata  Gdańsk będzie gospodarzem prestiżowych rozgrywek. Na Stadionie Energa zmierzą się  europejskie potęgi.

Co ciekawe, miasto podało tę informację kilka godzin wcześniej, po czym ja skorygowało. Zareagował na to Zbigniew Boniek, tłumacząc, że głosowanie jeszcze się nawet nie odbyło. Mimo wszystko, ostatecznie Gdańsk zagarnął finał dla siebie. Jego rywalem był portugalski obiekt – Estadio do Dragao w Porto. Prezes PZPN również zdradził wynik głosowania, polski obiekt wygrał 14:4.

– Bardzo się wszyscy cieszymy z tej decyzji UEFA. Pokazuje ona, że nasza federacja cieszy się wielkim zaufaniem ze strony władz Europejskiej Unii Piłkarskiej. Polska już kilkukrotnie udowodniła, że potrafi organizować wielkie futbolowe imprezy. Jesteśmy przekonani, że i tym razem podołamy niełatwemu zadaniu. Doświadczenie, pasja i pracowitość naszych pracowników i współpracowników, to niektóre z elementów udanego – mam nadzieję – finału Ligi Europy Gdańsk 2020 – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej portalowi Łączy nas piłka.pl

 

Fot. Zrzut ekranu Twitter UEFA

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*