Foto do godziny 23.59

Dla tych, którzy planują spakować plecak i ruszyć w podróż, by zwiedzać najróżniejsze zakątki świata, obowiązkowym przystankiem jest Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych. 16 i 17 kwietnia odbędą się tam Dni Turystyki.

Ten festiwal odbywa się co roku,  w tym planowane są  prelekcje, wykłady i warsztaty na temat podróżowania, które – za sprawą gości zabiorą – ich uczestników w podróż po bezkresnych pustkowiach, najwyższych szczytach, spływach rwących rzek, lodowych pustyniach, w gąszcz tropikalnych lasów oraz zapoznają z przyrodą i kulturą na całym świecie.

Wśród gości będzie Szymon Hołownia – dziennikarz, pisarz i publicysta, Aleksander Doba – zdobywca tytułu „Podróżnika Roku 2015”, pierwszy człowiek w historii, który przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, oraz Adam Bielecki, który wziął udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, która została zorganizowana, by pomóc Elisabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi.

Został też ogłoszony konkurs fotograficzny w dwóch kategoriach – „Wśród miejskich ulic” oraz „Na bezdrożach natury”. Każdy może przesłać maksymalnie jedną fotografię w danej kategorii wraz z krótkim opisem. Swoje prace można przesyłać na adres: dniturystyki.foto@gmail.com. Dziś jest ostatni dzień w jakim można je przesyłać, do godziny 23:59. Spośród wszystkich prac organizatorzy festiwalu wybiorą trzy  do każdego z dwóch tematów. Natomiast zwycięzcę wyłoni fotograf – Jarosław Tomaszewski.

Fot. Andrzej Piechocki

 

 

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*