Hobbici w szafie i XIX wiek od kuchni

Dzisiaj w Bibliotece Raczyńskich wiele wydarzeń: Rodzinne czytanie w językach obcych, CZYTATY2 oraz pełna niespodzianek Noc Bibliotek.

Biblioteka dla dzieci. Al. Marcinkowskiego 23, godzina 11. Rodzinne czytanie z asz.teatrem.  W wielu językach. Ostatnie przed wakacjami spotkanie  będzie okazją do poznania historii czytanych przez dzieci w różnych krajach. Aktorzy i zaproszeni goście z UAM zaprezentują teksty w kilku językach m.in. po angielsku, bułgarsku, czesku i rosyjsku.

Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1, godzina 12. CZYTATY2. Hobbici w starej szafie. Nowe baśnie. O tym,  czy współcześnie pisze się baśnie, a także co z baśniowym światem łączy twórczość Tolkiena i Lewisa opowie bajarz, poszukiwacz opowieści  Łukasz Bernady. Dodatkową atrakcją spotkania będzie bajeczny pokaz  malowania na wodzie, przeprowadzony przez  Katarzynę Hertmanowską.

NOC BIBLIOTEK

Galeria Atanazego, godzina 18. XIX wiek od kuchni. Spotkanie wokół wystawy i dawnego stołu  pokaże, jak radziły sobie gospodynie domowe przed erą  blogów i programów kulinarnych. Co jedli, jak jedli i czym jedli poznaniacy  ponad sto lat temu?  Odpowiedzi na wystawie i prelekcji prowadzonej przez Marka Gąsiorowskiego ze Slow Food  Wielkopolska.

Czytelnia ogólna, godzina 19. (Od)Głosy biblioteki. Spektakl będący połączeniem kabaretu i dokumentu powstał na podstawie pism czytelników i notatek służbowych bibliotekarzy.  Jak powinna być ideologicznie przygotowana bibliotekarka,  czym argumentować brak terminowości oddania książki? Czy  hit Sławomira  „Miłość w Zakopanem” w bibliotecznej wersji: Miłość za regałem może strać się przebojem lata?  Odpowiedzi na scenie w czytelni.

Tego dnia wypożyczalnia czynna będzie do godziny 21.