I taki jest nasz świat

Jubileusz 10-lecia obchodzi Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowie Podgórnym. Wraz z GOK „SEZAM” i Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, zapraszamy do wspólnego świętowania – na seanse 10 ciekawych filmów i spotkania na ich temat.

John Milius napisał kiedyś znakomity scenariusz filmu „Sędzia z Teksasu”. Na słynnym plakacie z tego filmu widniało zdanie: „Nawet, jeśli to się nie wydarzyło, to powinno się wydarzyć”. Wszystkie historie z naszych filmów albo się wydarzyły, albo „prawie” wydarzyły. Każdy z dziesięciu filmów porusza ważny temat. Obrazy pochodzą z różnych przestrzeni – dotyczą kondycji uwięzionego i zapomnianego człowieka, zaburzeń klimatycznych, niemoralnej strony polityki, rodzących się nacjonalizmów, przestrzeni związanych ze zdrowiem, umieraniem, znaczeniem przypadku i kontroli emocji.

Partnerami merytorycznymi przeglądu są MFF WATCH DOCS, Gutek Film i kino Rialto.

CYKL BEZPŁATNYCH POKAZÓW FILMOWYCH DLA WIDZÓW 40+

Miejsce: Kino w Centrum Kultury Przeźmierowo, ul. Ogrodowa

Godziny seansów: 17.00-20.00

Uczestnicy: osoby powyżej 40 roku życia, po odebraniu bezpłatnych wejściówek. Są one dostępne są w biurze Gminnego Ośrodka Kultury „SEZAM” w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15), w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku, w godz. 15-20) oraz w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20).

DATA FILM EKSPERT
13.02 „NIECH TONĄ” red. Wojciech Bojanowski