Inea Stadion bez tajemnic

Poznań kryje w sobie wiele interesujących miejsc. Stary Rynek, Cytadela, Jezioro Maltańskie, Palmiarnia czy Stare Zoo, to tylko nieliczne obiekty warte uwagi. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że „od kuchni” można zobaczyć również zakamarki Inea Stadionu.

W 2012 roku był on miejscem rozgrywek Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Aktualnie to obiekt, gdzie na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze drużyna Lecha Poznań. Te informacje to „oczywista oczywistość” dla każdego kibica poznańskiej drużyny czy miłośnika sportu. Jednak nie każdy wie, jak piłkarska arena wygląda od środka.

Na szczęście naprzeciw temu wychodzi sam klub. Możliwość zwiedzenia Inea Stadionu z przewodnikiem to atrakcja, która cieszy się sporą popularnością. W 2017 odbyło się 1965 wycieczek, w których udział wzięło 30.250 zwiedzających. W statystykach tych warto zaznaczyć, że prawie 2000 osób stanowili obcokrajowcy z 54 krajów.

Oferta wycieczkowa Lecha Poznań jest bardzo bogata. Możemy wybrać wycieczkę standard lub w towarzystwie Koziołka, ekskluzywne zwiedzanie, wycieczkę z piłkarzem czy nawet zwiedzanie z możliwością obejrzenia treningu I zespołu. Jednak przede wszystkim mamy okazję zobaczyć takie miejsca jak: Sala Konferencyjna, Szatnia Gości, poziom boiska wraz z ławkami rezerwowych, Korytarz Sław, Lożę Prezydencką.

Dodatkowym plusem jest to, że każdy zainteresowany taką godzinną wycieczką może zwiedzić stadion przy Bułgarskiej aż 7 dni w tygodniu w konkretnie wyznaczonych godzinach. Nie pozostaje więc nic innego, jak wybrać się na stadion Lecha, nie na mecz, a po to, aby zobaczyć niedostępne na co dzień miejsca. To ciekawa forma spędzenia wolnego czasu nie tylko dla kibiców!

Fot. Klaudia Berda

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*