Jak i czym pościelić… trzmielowi

Nastał nowy rok akademicki, a wraz z nim znaczne zmiany na Kampusie Morasko. Możesz teraz zdobyć na przykład cenną wiedzę, zanim jeszcze przekroczysz mury swojego wydziału, a równocześnie pomóc małym, pracowitym przyjaciołom.

Wszystko to za sprawą tablic informacyjnych rozmieszczonych na całym obszarze naszego uniwersyteckiego miasteczka. Warto jesienną porą pospacerować jego alejkami.   Przy jednej z bardziej ruchliwych, między budynkami wydziałów Nauk Politycznych i Dziennikarstwa a  Historii, trafisz na tablicę informującą o tym, jak możemy pomóc owadom w mieście. Dostarcza ona niezbędnej wiedzy z zakresu pomocy, ochrony czy montażu budek dla tych najmniejszych stworzeń. Uczy czym wyścielić drewnianą skrzynkę dla trzmiela, w jakim miejscu ją umieścić. Przypomina o wypełnieniu ciepłego gniazdka mchem, suchą trawą lub słomą.

Chcesz dowiedzieć się, jak urządzić  przytulny domek dla pszczoły, trzmiela czy biedronki? A może chcesz zobaczyć, jak wygląda hotel dla owadów? Teraz z pewnością znajdziesz na to pięć minut w drodze na zajęcia.

Fot. Natalia Kabattek