Jak rozmowa z czytelnikiem

Nowa książka profesora Tadeusza Bartosia jest równocześnie pewnego rodzaju nowym otwarciem. Autor, po odejściu ze stanu duchownego, zajął się bowiem innymi aspektami filozoficznej działalności, czego wyrazem jest właśnie ta publikacja.

„Klątwa Parmenidesa” jest swoistego rodzaju dialogiem pomiędzy myślą starożytną a jej śladami w różnych momentach filozoficznej działalności człowieka. Całość ta rezonuje, pozostawiając ślady we współczesności. Cała myśl filozoficzna stanowi bowiem pewną całość, która dialoguje i wybrzmiewa, a poszczególne prądy są obalane, bądź podkreślane przez piszących o filozofii myślicieli.

Sam tekst jest jak rozmowa z czytelnikiem. Bardzo przystępny, a wybór tekstów i myśli zawartych w poszczególnych filozoficznych esejach – pomimo opisu różnych epok i pokazania jak klątwa działała w przedstawionych w poszczególnych rozdziałach czasach – odnosi się również do współczesności i kondycji jednostki. Ktoś, kto szuka odpowiedzi na pytanie chociażby o postprawdę znajdzie tutaj  wstęp do dalszych poszukiwań.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*