Jak uniknąć mandatu?

Co roku w styczniu stajemy przed tym samym wyzwaniem – gdzie i kiedy wyrzucić choinkę? Wywożone są 2 razy, raz w styczniu i raz w lutym, jednak co zrobić, jeżeli przeoczymy wskazane przez miasto terminy?

Wywozem drzewek świątecznych zajmują się firmy zbierające odpady, które wyznaczają specjalnie wytyczone do tego kursy. Harmonogram można sprawdzić na stronie miasta Poznań https://www.poznan.pl/mim/wortals/wortal,904/sektory-i-harmonogramy,poi,6061/ Pamiętajmy, za pozbycie się drzewka w nieprawidłowy sposób straż miejska może nałożyć na nas mandat (nawet 500 złotych). Jak więc prawidłowo wyrzucić choinkę w inny sposób, niż w dwa wspomniane dni? Należy pociąć ją na kawałki (im mniejsze tym lepsze) i wrzucić do kontenera z bioodpadami.

A co zrobić, jeżeli mamy choinkę w doniczce? Można ją posadzić w ogrodzie lub na posesji. Takie drzewka mają jednakże bardzo słabo rozwinięty system korzeniowy, który może nie dać roślinie odpowiedniego oparcia i doprowadzić do jego obumarcia.

Berliński ogród zoologiczny wykorzystał niesprzedane drzewka i dał je swoim podopiecznym. Wyjątkowym zainteresowaniem darzą je słonie, dla których jest to nie tylko zdrowa przekąska urozmaicająca dietę, ale i zabawka. Te wielkie ssaki uwielbiają stawiać i niszczyć budowle z iglastych drzewek, które dodatkowo mogą służyć im za drapaki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*