Jedno marzenie, wielkie życzenie

To nasz intymny manifest – „Goi Ty Nasha Pani”. Nowy teledysk polsko-ukraińskiej grupy DAGADANA, Klip promuje najnowszą płytę zespołu zatytułowaną „Tobie”, która ukazała się w 2021 roku.

Dzielimy się z wami największymi marzeniami i życzeniami płynącymi z głębi serca. Dzielcie się nimi i uwierzcie, że się spełnią – mówią muzycy Dagadany. Gdy powstawała piosenka „Goi Ty Nasha Pani” nasze plany i myśli były w innych miejscach. Jeszcze przed pandemią, przed wojną w Ukrainie, światowym kryzysem. Jednak tak jak wtedy – tak i dziś mamy jedno marzenie i wielkie życzenie. Wyraziliśmy je w tej piosence. Gazdyni Ukrainie życzymy pokoju i zwycięstwa. Życzymy, żeby nikt nie kradł jej ziemi, żeby żadna kropla krwi nie została przelana na marne, a język ukraiński był słyszalny w każdym zakątku tego pięknego kraju. Gospodyni Polsce życzymy, żebyśmy mogli usiąść przy jednym stole, czując się szczęśliwymi – bez względu na pochodzenie, poglądy polityczne, wyznanie czy orientację seksualną. Życzymy, żeby głosy naszych mądrych dzieci zostały usłyszane i docenione przez możnych tego świata.

Śpiewamy po ukraińsku i po polsku. Jednak, aby nasz głos był jeszcze bardziej dobitny i wyraźny – nasze życzenia „wyśpiewaliśmy” również w ukraińskim i polskim języku migowym.

Klip można zobaczyć w serwisie YouTube: https://youtu.be/-HhuA1G7vI4 Wyreżyserował go Maciej Kosmowski, choreografię ułożyła Natalia Kliśka, a przełożeniem tekstu na język migowy zajęła się Lesya Lupookova.

Album „Tobie” w serwisach streamingowych: https://ffm.to/DagadanaTobie Na płycie CD można zamówić na KulturalnySklep.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*