Jesienne dni w bibliotece

Przyszła jesień… Można albo wypożyczyć książkę i zaszyć się pod kocem, albo spędzić jesienne dni w Bibliotece Raczyńskich.

2 października (środa), godz. 18, Pracownia-Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego

Dom Literatury zaprasza na spotkanie autorskie Konrada Sutarskiego wokół tomu wierszy „Stacje ludzkiego sprzeciwu” (2018). Sutarski jest poetą, publicystą, inicjatorem powstania Muzeum i Archiwum Polonii Węgierskiej (dziś Polskiego Instytutu Badawczego i Muzeum w Budapeszcie). O najnowszej książce poetyckiej, która została wydana w wersji dwujęzycznej, polsko-węgierskiej, porozmawia z autorem prof. Piotr Łuszczykiewicz.

3 października (czwartek), godz. 18, Galeria Atanazego (wejście od Al. Marcinkowskiego 23)

CZYTA PANI CZYTA. Joanna Opiat-Bojarska. Pretekstem do spotkania jest ukazująca się 2 października trzecia część serii „Kryształowi”, zatytułowana „Polowanie”. Jednak nie tylko o nową powieść zapyta autorkę kryminałów Magda Sobczak. Będzie też o tym, czy w świecie zbrodni przydaje się kobieca intuicja i kto jest dziś królową kryminałów.

 4 października (piątek) godz. 18, Filia 53, ul. Robocza 4 a

 Noc Bibliotek na Wildzie. Kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Zainspirowani tymi słowami zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat pt. Puzzle z książek i snów. (Zapisy w filii i pod nr tel. 61 833 7140).

 5 października (sobota) od 17, Galeria Atanazego i Czytelnia ogólna (wejście od Al. Marcinkowskiego 23)

 NOC BIBLIOTEK. Kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Zainspirowani tymi słowami zapraszamy na Noc Bibliotek, która połączy język literatury, muzyki i obrazu. Przedpremierowe spotkanie z Judytą Sierakowską, autorką książki „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo”. Czy disco polo buduje poczucie wspólnoty? Jak to się dzieje, że gwiazdy gatunku, którego nikt nie słucha ściągają na koncert tłumy ludzi, znających ich piosenki? Czy o disco polo łatwo napisać i wydawać książkę? Czy w instytucji kultury w ogóle można mówić o tym gatunku? Współorganizatorem spotkania jest Wydawnictwo Poznańskie.

 Godz. 19, Czytelnia, koncert Klubu Szyderców Bis.

Poznańska grupa muzyczno-kabaretowa, której nazwa i styl nawiązują do tradycji poznańskiego międzywojennego kabaretu. Artyści zostali docenieni podczas m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence Frazy w 2017 roku (ury przyznało im honorowe wyróżnienie). Na scenie w Czytelni zaprezentują autorskie piosenki oraz utwory skomponowane do słów polskich poetów.

 Noc z ekslibrisem w Bibliotece dla dzieci

 Tematem przewodnim Nocy Bibliotek w Bibliotece dla dzieci będzie ekslibris. Po krótkiej prezentacji multimedialnej dzieci zostaną zaproszone do udziału w warsztatach plastycznych, podczas których będzie okazja do wykonania własnego ekslibrisu. Zajęcia dla dwóch grup wiekowych. Obowiązują zapisy. Godz. 17.30 – Warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym, godz. 18.45 – Warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym. Wypożyczalnia tego dnia będzie czynna do godz. 20.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*