Jutro poznamy zwycięzcę

Podczas konferencji EUROPOLIS, Fundacja Schumana opublikuje raport o tym, które polskie miasta są najbardziej przyjazne dla młodych osób, zaczynających samodzielne życie.

Będzie on zawierał m. in. ranking wszystkich polskich miast na prawach powiatu, ze wskazaniem ich mocnych i słabych stron. Przeanalizuje np. takie potrzeby młodych ludzi jak: siła lokalnej gospodarki i rynek pracy, edukacja, oferta kulturalna, ale także mobilność czy otwartość na nowych mieszkańców. Najbardziej przyjazne młodym okazały się w Polsce metropolie czy raczej mniejsze ośrodki? Rozkład geograficzny tych miejscowości jest równomierny czy wyraźnie dominuje jeden region kraju? Czy widać znaczące zmiany w porównaniu z rankingami EUROPOLIS z poprzednich lat?

Już teraz możemy powiedzieć, że wyniki pierwszej dwudziestki wcale nie są oczywiste. Znalazły się tam m. in. małe miasta, które wyróżniają się dobrą ofertą edukacyjno-kulturalną oraz transportu publicznego. Za to w ostatniej dziesiątce odnotowano miasto z zachodniej części Polski, które – mimo relatywnie wysokich wynagrodzeń oraz dobrego dostępu do tanich mieszkań – wypadło bardzo słabo w innych obszarach.

Ranking Miast EUROPOLIS jest publikowany przez Polską Fundację im. Roberta Schumana od czterech lat, każdego roku badacze biorą pod uwagę inne parametry, w 2018 roku analizowali partycypację obywatelską w miastach. Ogłoszenie rankingu oraz opublikowanie raportu odbędzie się podczas konferencji EUROPOLIS jutro o godzinie 9.30 w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Konferencja organizowana jest przez Fundację Schumana, m. st. Warszawa i Fundację Konrada Adenauera w partnerstwie z Orange Polska.

Grafika: https://www.facebook.com/events/775976666190361/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*