Już nie Woodstock, ale Pol’and’Rock

Ruszyły pierwsze tegoroczne eliminacje do Pol’and’Rock Festival 2018, czyli dawnego Przystanku Woodstock organizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To – zdaniem Krzysztofa Dobiesa, rzecznika prasowego WOŚP – jeden  z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy. 

Eliminacje składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria klubowych koncertów, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach festiwalu. O tym, kto zagra w półfinałach, a następnie na Pol’and’Rocku, decyduje jury z Jurkiem Owsiakiem na czele.

Poznańskie eliminacje odbędą się w Centrum Kultury Zamek. 19 maja w ramach eliminacyjnych koncertów zagrają: The Djangos, Opus Magnum, Two timer, Tune, NeuOberschlesien, Dollz, Leski, Łydka Grubasa, oraz OHO!KOKO. Gościem koncertu będzie zespół Offensywa, natomiast tegoroczną gwiazdą – Decapitated.

2 – 4 sierpnia jeden z najpiękniejszych festiwali świata odbędzie się, jak do tej pory, w Kostrzynie nad Odrą. Po raz pierwszy jednak z nową nazwą.

Fot. Jakub Zachciał

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*