Już początek źle wróżył

W Łodzi na rogu ulic Pomorskiej i Zacisze budowany jest od 2020 roku apartamentowiec z garażem podziemnym. Prace miały się zakończyć pod koniec 2021 roku.

Niestety, różne czynniki, czasami niezależne od inwestora, spowodowały, że na początku 2023 roku nadal nie ma w nim lokatorów. Przypomnę, projekt powstał już podczas rewitalizacji ulicy Zacisze na woonerf (rodzaj ulicy ukierunkowanej na wysoki stopień bezpieczeństwa, funkcji komunikacyjnej z pierwszeństwem dla pieszych i rowerzystów). Doszło do wielu znaczących zmian. Posadzono zieleń, powstała przestrzeń przyjazna dla pieszych oraz mural 3D. Ostatecznym punktem renowacji miał być ów apartamentowiec.

Już na początku prac budowlańcy napotkali problem. Doszło do konfliktu z mieszkańcami kamienicy, która miała zostać wyburzona. Prace rozpoczęto więc od miejsca, gdzie likwidacja budynku nie była konieczna. Parę miesięcy później wybuchła pandemia, która opóźniła roboty. W kolejnym etapie trzeba było zmienić projekt, ponieważ nie udało się dojść do porozumienia z lokatorami kamienicy przy ulicy Pomorskiej.

W następnych miesiącach dochodziło do wielu spowolnień spowodowanych m. in. brakiem chętnych do wykupu mieszkań oraz najmu lokali usługowych. Na koniec 2021 roku, czyli w terminie planowanego finału budowy, ukończonych zostało zaledwie 60% prac.

Fot. Filip Stachowicz

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*