Już salach wykładowych i ćwiczeń

Dźwięki hymnu państwowego rozległy się tuż po godzinie 10 w Auli UAM. Następnie, po filmowej prezentacji sukcesów uczelni w minionym roku akademickim,  rektor prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki  przedstawił między innymi jej bliższe i dalsze plany nie tylko w dydaktyce i programach badawczych, przypomniał najistotniejsze, już wprowadzone, zmiany.

Wydarzeniem uroczystej inauguracji roku akademickiego 2017/18 było wręczenie profesor Annie Wolff-Powęskiej Medalu „Palmae Universitatis Studiorum Posnaniensis” (na zdjęciu).  Laudację wygłosił dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa prof. UAM dr hab. Andrzej Stelmach. Były też inne nagrody: „Praeceptor Laureatus”, I stopnia dla nauczycieli akademickich za wybitny dorobek publikacyjny w 2016 roku, Medale UAM dla wyróżniających się absolwentów i studentów. Rzecz jasna, immatrykulowana została grupa studentek i studentów I roku. Rektorskie berło na chwilę spoczęło na ramieniu każdego nowicjusza. Zwieńczeniem inauguracji był hymn „Gaudeamus”.

Rok akademicki 2017/18 został otwarty. Studenci zasiedli w ławach sal wykładowych i ćwiczeń, przekroczyli progi laboratoriów. I semestr zakończą 31 stycznia 2018.

Fot. Andrzej Piechocki