Kazika usłyszymy w Przeźmierowie. 19 marca o 20

Legenda polskiego rocka i lider zespołu Kult, Kazik Staszewski, swoich muzycznych aktywności nie ogranicza do działalności w jednej grupie. Na koncie ma 10 solowych płyt i uczestnictwo w wielu pobocznych projektach, z których najbardziej znanym był zespół Kazik Na Żywo. Kazika Staszewskiego usłyszymy w Centrum Kultury Przeźmierowo. 

W ostatnich latach rozpoczął on współpracę z poznańską formacją Kwartet ProForma. Grupa ta od kilkunastu lat specjalizuje się w wykonywaniu piosenek Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego, Georgesa Brassensa, Nicka Cave’a, Toma Waitsa i ojca Kazika – Stanisława Staszewskiego. Współpraca rozpoczęła się od wspólnych występów, które zaowocowały dwupłytowym, koncertowym wydawnictwem „Wiwisekcja” z 2015 roku.

W maju ubiegłego roku ukazał się pierwszy studyjny album Kazika i Kwartetu ProForma, o wiele mówiącym tytule „Tata Kazika kontra Hedora”. Jest on nawiązaniem do legendarnych płyt Kultu – „Tata Kazika” z 1993 roku i wydanego trzy lata później krążka „Tata 2”. Z tą różnicą, że wspomniane płyty zawierały piosenki Stanisława Staszewskiego w aranżacjach grupy Kult. Tym razem Kwartet ProForma na warsztat wziął teksty barda, do których melodia nie zachowała się lub nigdy nie powstała. „Tata Kazika kontra Hedora” to więc zestaw autorskich kompozycji, stworzonych do archiwalnych tekstów i zaśpiewanych, oczywiście, przez Kazika. Fanów legendarnych płyt z „Barankiem”, „Celiną”, „Balem Kreślarzy”, czy „Gwiazdą szeryfa” zachęcić może stylistyka, wyraźnie nawiązująca do klimatu tych nieśmiertelnych przebojów.

Podczas koncertu usłyszymy zapewne nie tylko piosenki z najnowszej płyty, ale i utwory znane już z „Taty Kazika” i „Taty 2”. Podczas występów zdarzają się również niespodzianki – utwory z solowych płyt Kazika oraz klasyki punk rocka i piosenki autorskiej.

Bilety na koncert, który odbędzie się w poniedziałek, 19 marca o godz. 20 w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa), można kupować w cenie 65 zł w miejscu imprezy (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż internetową prowadzi serwis Bilety24.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*