Kochała życie we wszystkich jego barwach

19 lutego zmarła jedna z najstarszych aktorek na świecie.  Gwiazda polskiego filmu. Miała 102 lata.

Danuta Szaflarska przeżyła dwie wojny światowe. Na koncie ma ponad 100 ról teatralnych. Jej kariera trwała blisko 80 lat. Występy przed publicznością nazywała swoim narkotykiem. Pozostawała czynna zawodowa do 2016 roku. Najbardziej znana jest z roli w „Pora umierać” czy w słynnym „Skarbie”. Informacje o śmierci podał związany z aktorką Teatr Rozmaitości na swoim profilu na Facebooku.

Artystka urodziła się w górskiej wiosce Kosarzyska, gdzie spędziła beztroskie dzieciństwo. Ukończyła Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej. Występowała na deskach Teatru Polskiego w Wilnie, Teatru Starego w Krakowie, Teatru Współczesnego, Teatru Narodowego oraz Teatru Dramatycznego w Warszawie. Zagrała w pierwszym powojennym filmie pod tytułem: „Zakazane piosenki”, który przyniósł jej wielką sławę. W latach 1942-45 występowała w teatrach konspiracyjnych. Brała także udział w Powstaniu Warszawskim. Na zawsze zostanie zapamiętana jako prawdziwa miłośniczka aktorstwa, która w swoje role wkładała całe serce.

„Ja niczego specjalnego nie robię. Po prostu kocham życie we wszystkich jego barwach, odcieniach i cieniach. Życie jest cudem. Zawsze”- mówiła „Dziennikowi Teatralnemu”.

Fot. Mariusz Kubik, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38236347

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*