Kompendium po ukraińsku

Wobec tego, że w Poznaniu mieszka już około 50.000 Ukraińców, władze miasta podjęły inicjatywę mającą ułatwić im życie w stolicy Wielkopolski.

W ramach POZnan.pl powstała strona w języku ukraińskim, oferująca kompendium cennych informacji o mieście. Oficjalne aktywowanie nowego portalu tematycznego odbyło się 20 października na łamach POZnan.pl. Jak ujął to Konrad Zawadzki, dyrektor Biura Poznań Kontakt: „Zainteresowani znajdą tu aktualne wiadomości z życia miasta, zapowiedzi ciekawych wydarzeń, a także informacje o świadczeniach socjalnych, funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, kwestiach związanych z parkowaniem czy podaniem numeru PESEL i meldunkiem. Wszystko jest po ukraińsku”

Nowa witryna jest zaprojektowana na kształt strony POZnan.pl, z podziałem na sugerowane witryny oraz informatorem o jakości powietrza i stanie pogodowym. Projekt jest czytelny, a dzięki jasnemu podziałowi na sekcje zainteresowań, nawigacja jest prosta, intuicyjna. Podstawowymi podstronami są między innymi:

O Poznaniu

Miejski transport publiczny

Pobyt w Polsce i niezbędne procedury

Pomoc społeczna i środowiskowa

Adresy, których potrzebujesz

Poza nimi można znaleźć tam również odnośniki do takich wydarzeń, jak „Festiwal Ukraińska Wiosna”, a także stron portalu GOV.pl dotyczących COVID-19 (w języku ukraińskim).

Z całością można zapoznać się poprzez link: https://www.poznan.pl/ua/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*