Koncept wyróżniający Maltę

Mieszkanie nad jeziorem w centrum Poznania? Apartament na terenie galerii handlowej?

Poznań miastem galerii handlowych – trudno się z tym nie zgodzić. Powstawały w zatrważającym tempie i coraz większe, ale niebawem może będziemy świadkami zdecydowanej zmiany funkcji jednej z nich. Galeria Malta – piękna myśl architektoniczna z licznymi przeszkleniami i kładką łączącą ją bezpośrednio z jeziorem.

Powolny upadek funkcji handlowej Galerii Malta spowodowany jest  przeniesieniem licznych sklepów do pobliskiego Centrum Handlowego Posnania. Jednak to nie wszystko – niespełna kilometr od niej powstanie kolejna wielkopowierzchniowa (17.000 metrów kwadratowych) przestrzeń handlowa – przy ulicy Milczańskiej.

Od kilku tygodni miejscy urzędnicy pracują nad studium zagospodarowania przestrzennego, które miałoby pozwolić na zmianę charakteru jej funkcjonowania. W grę, według informacji Radia Poznań, wchodzi na przykład apartamentowiec.

Tymczasem Galeria Malta, pisze Katarzyna Łabuz na stronie www.retailnet.pl,  umacnia swoją pozycję w segmencie rekreacyjno-rozrywkowym Poznania. Do oficjalnego otwarcia w obiekcie przygotowuje się Crazy Carts z pierwszym w mieście torem do driftingu. To już kolejny oryginalny koncept wyróżniający Maltę na tle konkurencji. Galeria Malta, konsekwentnie od 2019 roku, wdraża działania zmierzające do budowy nowego formatu galerii społecznościowej będącej jednym z największych centrów rozrywki i rekreacji w regionie.

Fot. www.retailnet.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*