Koniec futbolu jaki znamy? Powstanie Superliga

Od wielu lat mówi się o powstaniu piłkarskiej superligi, w której co tydzień występowałyby najlepsze europejskie kluby. Opuściłyby tym samym rozgrywki, w których grają obecnie. Nigdy jednak do sfinalizowania tego pomysłu nie było tak blisko, a oficjalne potwierdzenie informacji może zostać ogłoszone lada godzina.

Niedawno światowe media zgodnie podawały informacje, że największe europejskie kluby doszły do porozumienia z UEFA w sprawie reformy Ligi Mistrzów, która miałaby powstrzymać stworzenie Superligi. Szczegóły zmiany formatu najważniejszych europejskich rozgrywek mają być ogłoszone dzisiaj. Najprawdopodobniej to nie wystarczyło władzom najbogatszych klubów i lada godzina możemy również spodziewać się potwierdzenia o powstaniu Superligi.

O powołaniu do życia nowych rozgrywek ma poinformować 12 drużyn ze światowego topu, a wśród nich będą przedstawiciele trzech lig – włoskiej, hiszpańskiej i angielskiej. W Superlidze wezmą udział: Inter Mediolan, AC Milan, Juventus, FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Manchester City, Manchester United oraz Liverpool.

UEFA zapowiedziała, że w przypadku powstania nowej ligi, wszystkie zespoły biorące w niej udział zostaną wyrzucone z rozgrywek organizowanych przez europejską federację. Takie same stanowisko zajmują krajowe ligi. Wiąże się to z tym, że nie będzie można obejrzeć największych klubów poza Superligą. Zaproszenie do założenia nowych rozgrywek dostało również PSG, jednak paryżanie odmówili ze względu na dobre stosunki z władzami UEFA. Poparcia dla innowacyjnego pomysłu nie wyrażają również niemieckie kluby.

AKTUALIZACJA, 19.04.2022, godz. 06:43

„W niedzielę, informuje Sport.pl, „New York Times” oraz „The Times” poinformowały, że Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Liverpool, Inter, AC Milan, Juventus, Real Madryt, Atletico Madryt oraz FC Barcelona w najbliższym czasie ogłoszą założenie Superligi, które wiązałoby się z opuszczeniem Ligi Mistrzów. Te informacje potwierdziły się wieczorem, gdy zainteresowane kluby wydały wspólne oświadczenie o powstaniu Superligi!”

Grafika: www.jioforme.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*