Koniec pięknej historii…

Tymi słowami można podsumować fakt, że po 16 latach występów, Sergio Ramos opuszcza klub z „białej” części Madrytu. Obecny kontrakt klubowej legendy dobiegnie końca 30 czerwca i nie zostanie przedłużony.

Ramos trafił do stołecznego zespołu w 2005 roku z Sevilli. W jego barwach rozegrał łącznie 671 meczów i strzelił 101 goli. Hiszpan dzielił z klubem te najlepsze i najgorsze momenty. Z „Królewskimi” zdobył pięć tytułów mistrza kraju, dwa razy triumfował w Pucharze Króla Hiszpanii, czterokrotnie sięgnął po Superpuchar. Na arenie międzynarodowej cztery razy triumfował w Lidze Mistrzów, trzykrotnie zdobył kontynentalny Superpuchar i cztery razy wygrał klubowe mistrzostwa świata. Reasumując, w piłkarskiej karierze osiągnął wszystko.

W trakcie uroczystego pożegnania, wszystkie tytuły, jakie piłkarz pomógł zdobyć klubowi były ustawione w linii na jego cześć. Padło również wiele miły słów, które wygłosił piłkarz w kierunku klubu i kibiców. Ramos nawiązywał również do swoich początków w zespole:  „Przyjechałem tutaj, gdy miałem 19 lat, z ojcem i bratem, a dziś mam tu wielką, cudowną rodzinę, nie mówię, oczywiście, tylko o żonie i moich czterech synach, którzy są tu ze mną”. Długoletni kapitan „Królewskich” zwieńczył swoje pożegnanie słowami: „Wszystkim dziękuję za pomoc, żeby marka Real Madryt była jeszcze większa. To jest bardziej do zobaczenia niż żegnajcie, bo wcześniej czy później wrócę”.

Bezapelacyjnie można stwierdzić, iż epoka zawodników wiernych jednemu zespołowi powoli odchodzi do historii, jednak z pewnością lokalni kibice wierzą, że w akademii Realu pojawi się godny, młody następca walecznego kapitana. Sergio Ramos stracił końcówkę sezonu z powodu kontuzji, dodatkowo nie znalazł się w kadrze Hiszpanii na obecne Mistrzostwa Europy. Zapewnił jednak, że nie zamierza kończyć z futbolem i jeszcze przez kilka lat chciałby pograć na wysokim poziomie. Transferowe plotki donoszą o możliwym przejściu defensora do Paris Saint-Germain, które znane jest z pozyskiwania doświadczonych legend piłkarskich.

Tagi: Sergio Ramos, kontrakt, Paris Saint-Germain

Źródło zdjęcia: Zrzut ekranu: https://sport.interia.pl/primera-division/news-primera-division-sergio-ramos-postawil-przed-soba-trzy-cele-,nId,5159223

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*