Konkurs z VW tylko do niedzieli

Skoda Auto Lab edukuje w kwestii bezpieczeństwa od pięciu lat w Poznaniu. W marcu i kwietniu szczególną uwagę poświęca społeczności studenckiej. Dlatego Szkoła Auto organizuje dla was specjalny konkurs, do wygrania są darmowe, podwójne wejściówki do tego niezwykłego miejsca.

Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa łączy w sobie edukację motoryzacyjną z rozrywką dla osób w każdym wieku. Dobrze się tu bawią zarówno dzieci, jak i dorośli. W ciekawy sposób zgłębiane są tajniki bezpiecznej i ekologicznej jazdy oraz sekrety techniki kryjące się pod maską samochodu. Na zwiedzających czekają różne atrakcje: m. in. symulator dachowania, wypadku, jazdy ekologicznej, zderzeń, bezpiecznej jazdy i hamowania. Dodatkową atrakcją są: przekrój poprzeczny samochodu, filmy edukacyjne, waga przeciążeniowa, urządzenie do pomiaru czasu reakcji, alkogogle i Skoda, która  brała udział w teście zderzeniowym. Doświadczenia zebrane w Skoda Auto Lab to bezcenna wiedza, ale też przygoda, która może nauczyć nas czegoś cennego. (Więcej o tym w informacji „Spece od bezpieczeństwa” w zakładce To i owo)

Konkurs trwa od 18 marca do 21 kwietnia pod nazwą „Bezpieczny student”. Obejmuje studentów poznańskich uczelni. Należy odpowiedzieć na 3 pytania zamieszczone poniżej i wysłać odpowiedzi na maila: bezpiecznystudent@onet.pl  Autorki/autorzy 30 pierwszych zestawów poprawnych trzech odpowiedzi  otrzymają hasło do odebrania dwuosobowego vouchera w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa  Skoda Auto Lab. Godziny otwarcia 10-18, od wtorku do niedzieli. Obejście centrum zajmuje około dwóch godzin.

Fot. archiwum Skoda Auto Szkoła

Pytania konkursowe:

1.  Ile wynosi czas reakcji wyspanego kierowcy?

2. Ile wynosi droga hamowania przy prędkości 50 km/h?

3. Czy hamowanie awaryjne powinno odbywać się ze sprzęgłem, czy bez?

W tekście „Spece od bezpieczeństwa” (zakładka To i owo) – informacje przydatne do udzielenia prawidłowych odpowiedzi.