Konkursy na fali

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczyna przygotowania do konkursów na 17 częstotliwości radiowych w całej Polsce.

Osiem konkursów będzie toczyć się na różnych zasadach, są one zarówno dla nowych nadawców, jak i starych, którzy będą mogli rozszerzyć swoje koncesje. Wiadomo też na jakich zasadach będą działać niektóre z nich. W Bolesławcu o częstotliwość 88,5 MHz ubiegać mogą się programy o charakterze społeczno-politycznym, w Bytowie o częstotliwość 104,5 MHz programy lokalne dla mniejszości kaszubskiej. W Czarncy o częstotliwość 94,4 MHz i w Kielcach o częstotliwość 91,3 MHz starać się mogą programy społeczno-religijne – te konkursy będą dla podmiotów, które chcą rozszerzyć swoją koncesje.

 

Dla kogoś, kto stara się o nową koncesje ciekawsze będą konkursy dla częstotliwości w Chrustowie, Lednogórze, Nienawiszczy, Otorowie, Ciechanowie i Siedlisku, gdzie zwycięzca będzie mógł nadawać uniwersalny program lokalny. W Ciechanowie, poza przyznaniem koncesji, w grę wchodzi też jej rozszerzenie. Największy konkurs będzie toczył się o częstotliwości w Poznaniu i Zabrzu, który jest przeznaczony dla nadawców ogólnopolskich o charakterze uniwersalnym.

Jeszcze nie wiadomo na jakich zasadach będą odbywały się konkursy na częstotliwości ze Szczytna, Bartoszyc, Kętrzyna, Mrągowa i Ostródy.

Fot. By ~Pyb (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*