Kontratak łowiczan był zbyt mocny

Biofarm Basket Poznań musiał uznać wyższość KS Księżaka Łowicz w dziewiątej kolejce sezonu 2019/20 1 Ligi koszykówki mężczyzn. BBP prowadził dziewięcioma punktami, lecz kontratak łowiczan był zbyt mocny. Biofarm Basket Poznań – KS Księżak Łowicz, 81:85.

Od samego początku było wiadomo, że spotkanie nie będzie dla Basketu łatwe. Do gry, z powodów zdrowotnych, nie przystąpili zarówno kapitan poznaniaków, Marcin Flieger, jak i kluczowy rozgrywający, Marcin Tomaszewski. Pod ich nieobecność Basket nie okazał się jednak bezradny. Na szybkie tempo akcji w wykonaniu zawodników Księżaka, Biofarm niemal zawsze miał ripostę. Pierwsze dwie kwarty były niezwykle wyrównane, ale w mecz zauważalnie lepiej weszli goście, którzy skuteczniej zdobywali punkty w rzutach z dystansu. Pięciopunktowa przewaga Księżaka wywalczona w pierwszej kwarcie (20:25) została utrzymana w drugiej (23:23). Po wyjściu z szatni, zawodnicy trenera Klozińskiego wreszcie odrobili stratę. W centrum uwagi były nie tylko coraz bardziej rezolutne rozegrania Basketu, ale i decyzje sędziowskie. Zatrzymanie czasu na 0,2 sekundy do końca kwarty przerodziło się niemal w bójkę. Decyzje ostatecznie były na korzyść Basketu, który przedostatnią część gry zamknął na prowadzeniu 70:64.

Do czwartej kwarty wypełniona po brzegi Hala CityZen przystąpiła z prawdopodobnie najgłośniejszym dopingiem, jaki w tym sezonie dało się tutaj usłyszeć. Drużyny postawiły na szybką, agresywną grę, w której punkty padały co chwila. Pierwszym, który zaliczył przestój, był Księżak. Łowiczan zauważalnie pochłonęły emocje, a  goście nie byli w stanie wyprowadzić skutecznego kontrataku. Słabszy moment Basketu przyszedł w ostatnich trzech minutach. Skuteczniejszy pod koszem Księżak odebrał gospodarzom prowadzenie na 60 sekund przed końcem meczu. Odpowiedź Basketu jednak nie nadeszła. Biofarm Basket, który po wycofaniu się Polfarmexu Kutno, zajmuje ostatnie miejsce w tabeli potrzebował zwycięstwa jak nigdy wcześniej. I choć gra poznańskiej drużyny mogła się podobać (zwłaszcza biorąc pod uwagę nieobecność Fliegera i Tomaszewskiego), do optymizmu w stolicy Wielkopolski nadal daleko. Biofarm Basket Poznań – KS Księżak Łowicz, 81:85.

Następne ligowe starcie Biofarm Basket Poznań stoczy na wyjeździe z drużyną Energa Kotwica Kołobrzeg. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 17 listopada w Kołobrzegu w ramach 10. kolejki 1 Ligi koszykówki mężczyzn.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!