Korepetytor/ka potrzebni od zaraz

Z roku na rok, liczba chętnych do skorzystania z usług korepetytora rośnie. Największe zapotrzebowanie objawia się w okresie przedmaturalnym.

Rosnące wymagania, przepełnione treściami podstawy programowe, trudność w dostaniu się do najlepszych szkół średnich czy uczelni – to kilka powodów, dla których dzisiaj korepetycje wydają się być podstawową potrzebą polskich dzieci i nastolatków. Nie od dziś wiadomo, że w szkole uczeń nie ma możliwości utrzymania odpowiedniej uwagi i indywidualnego podejścia od nauczyciela.

Możliwość korzystania z korepetycji pozwala jemu skupić się na własnych mankamentach i brakach w nauce. Dzięki indywidualnemu podejściu, może osiągać zdecydowanie lepsze wyniki i dodatkowo rozwijać swoje horyzonty. Dobry korepetytor jest w stanie, oprócz nauczenia, również zachęcić ucznia do danego przedmiotu, poprzez interesujące i atrakcyjne zajęcia.

Według danych serwisu OLX, co roku zapotrzebowanie na zajęcia dodatkowe rośnie, co widać po fali nowych ogłoszeń. W marcu 2023 OLX zanotował ponad 18 tysięcy aktywnych ofert dotyczących udzielania korepetycji. To o 10,9% więcej w porównaniu z marcem 2022 .

Najwięcej ofert dotyczy przedmiotów:

• matematyka (ponad 3000),
  • język angielski (ok. 2600),
  • chemia (ok. 600),
  • język niemiecki, język polski (po ok. 500).

Ceny zajęć dodatkowych wahają się od 40 do 80 złotych za godzinę. Oczywiście, koszty często różnią się, ze względu na doświadczenie korepetytora i trudność przedmiotu. Są jednak i tacy, którzy za swoje usługi biorą nawet 120 złotych.

Aby wybrać dobrego korepetytora, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jego doświadczenie i umiejętności. Kluczowym kryterium powinno być także podejście do ucznia, między innymi: cierpliwość, otwartość i dbałość o komfort nauczania.

Fot. materiały prasowe OLX;   www.olx.pl