Liczą się tylko rzuty celne

Po fatalnym początku zespołu Biofarm Basket Poznań, gdy 1. kwartę przegrał 22:6, w 2. kwarcie drużyna poznańska porządkuje grę i odrabia straty. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem drużyny radomskiej 30:24. Kolejne kwarty są remisowe, dzięki czemu gospodarze wygrywają spotkanie właśnie tą różnicą 6 punktów. Porażka jest tym bardziej dotkliwa, że w ciągu całego meczu BBP oddał 19! rzutów więcej, ale – jak wiadomo – od narodzin koszykówki, liczą się tylko rzuty celne, a w tym fragmencie jesteśmy jedną ze słabszych drużyn w 1. lidze. Nie bez znaczenia jest fakt, że w meczu tym wystąpiliśmy bez podstawowego rozgrywającego Piotra Wielocha, który leczy kontuzję.

ACK UTH Rosa Radom – Biofarm Basket Poznań 64:58 (22:6, 8:18, 20:20, 14:14)

Punkty zdobyli: BBP – F. Struski 16,2×3,10 zb., W. Frąckowiak 11,1×3, M. Kurpisz 10, A. Metelski 8, M. Bręk 5, Sz. Ryżek 5,1×3, D. Gruszczynski 3,1×3, Rosa – F. Zegzuła 21,4×3, M. Szczypiński 15,3×3, K. Obarek 13,2×3, J. Stanios 5, Sz. Szymański 4, M. Sadło 3, M. Parszewski 3,1×3