Ma teraz sztandar i hymn

Uroczystość była podniosła i wzruszająca. Uczennice i uczniowie w białych bluzkach, koszulach, także w ciemnych marynarkach. Szacowni goście, a wśród nich emerytowani nauczyciele, absolwenci (także sprzed ponad 5o lat).

Poznańska Szkoła Chóralna Jerzego Kurczewskiego od wczoraj ma sztandar. Również od wczoraj ma oficjalny hymn – pieśń „Zgodnym chórem bracia”.  W części artystycznej zabrzmiały dźwięki „Pożegnania Krakowa” z opery „Bunt żaków” (chłopięcy zespół kameralny) i utworu… Erica Claptona (zespół rockowy z wokalistką). A potem przy kawie i herbacie popłynęły wspomnienia z lat bliższych i bardzo dalszych, między innymi Jana Nowickiego i Józefa Andrzejewskiego. Pierwszy z nich związany jest z chórem i szkołą od 1951 roku, drugi – z chórem od 1952.

Fot. Roman Szymański